Lektorzy

 Eaquals Accredlogo CJ poziom

Zajęcia prowadzone są przez świetną i doświadczoną kadrę Lektorską Centrum Językowego UEK, które posiada znak jakości EAQUALS.
Dlatego z czystym sumieniem gwarantujemy wysoką jakość prowadzonych kursów.


Zespół kursów językowych QUEST

Język angielski

MBuda

mgr Małgorzata Buda

Absolwentka Instytutu Filologii Angielskiej UJ, studiów podyplomowych Psychologia w Biznesie KSB UEK oraz studiów podyplomowych Employer Brandingu AGH w Krakowie. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe nabyła w środowisku międzynarodowej firmy w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi (zajmowała się rekrutacją i selekcją pracowników, wsparciem programów rozwojowych, doradztwem dotyczącym prawa pracy, prowadzeniem szkoleń miękkich, wdrażaniem procesów personalnych).

Z zamiłowania lektor kursów języka angielskiego w biznesie, które łączą w sobie możliwość przekazywania praktycznej wiedzy biznesowej w języku angielskim - podstawowym języku biznesu. Zwolenniczka otwartej i szczerej komunikacji w biznesie. Ponadto, pasjonatka procesu rozwijania innych i uczenia się ludzi dorosłych, zgodnie z zasadą Lifelong Learning czyli uczenia się przez całe życie

2

mgr Dorota Galata-Młyniec

Learning is a treasure that will lead its owner everywhere. /author unknown/

I was born and raised in Krakow, the city I absolutely love. I have been lucky to meet wonderful people in my life who have helped me to be where I am today. I started my adventure with English in a secondary school and then completed an MA degree in teaching English at the Jagiellonian University. After graduation I used to travel to the UK to master the language in summer schools. In Poland I used to work in a private school secondary sector and then in 1994 I applied for a job at the Academy of Economics /then/ which I have luckily been so far. 

Being an open, very creative, imaginative, energic and curious person I have always liked to educate myself, travel, and explore new things. I am certified in three areas: Teaching English as a Second Language, Coach and Trainer - Partner in Business, Neurolanguage Coaching. I worked as a teacher at the UEK, but also have experience in running tailored courses in companies and international workshops in Croatia. I like travelling to countries with hot weather and exotic plants. My hobby is gardening, floristry, reading books on psychology, interior design, personal image advisory.

I like being with people and working with them. I believe in approach to self-improvement and reflection which enhances language learning with help of a teacher, trainer, coach or mentor. That is why, I believe that my lessons are a lively exchange between the students and myself and students learn not only language, but also social skills so much useful later in life. 

What is my role in a class? What is your role in a class? Watch: https://www.youtube.com/watch?v=UY75MQte4RU

I am the one wearing the cap. If you feel you are ready to be the other one... Welcome to my Course! 

 mheld 1

mgr Małgorzata Held

My adventure with teaching started early, when I began to help other students with English in high school. After graduating from the university I worked as an English language instructor for a secretarial school; however, it was employment at the Department of Foreign Languages of Cracow University of Economics where I found my life's calling teaching Business English.

I have taught various courses at the University, I also participated in a project run by the European Union, where I taught general English.

What I like most about teaching is that it is a constant source of learning. It gives me an opportunity to meet different people and get to know different views and opinions.

In my spare time I enjoy various sports (particularly sailing) and reading books.

 M.Nowak 1

mgr Marlena Nowak

I've been preparing students for LCCI exams (levels 3 and 4) for many years and during this time I've been getting a great sense of satisfaction from seeing them succeed.

If you want to gain new business skills and obtain the highest level certificate (C2) in Business English on the market, take LCCI level 4.

Come to my course and see for yourself that it's possible to pass this exam. :)

Regucka

mgr Jolanta Regucka-Pawlina

Od wielu lat prowadzę lektoraty o różnych specjalizacjach i poziomach w CJ UEK, byłam także trenerką w projekcie HUB UEK prowadząc szkolenie Nauczanie w języku angielskim (Academic English), którego celem było opanowanie przez uczestników umiejętności spontanicznej i płynnej komunikacji ze studentami w języku angielskim oraz komunikacji przez Internet oraz poznanie zasad tworzenia kursów wspomagających tradycyjne zajęcia kursami online, stosując w nich język docelowy, a także stworzenie lub udoskonalenie własnych repozytorium materiałów dydaktycznych, ćwiczeń i zadań dla studentów w języku angielskim.

Od wielu lat prowadzę autorski kurs typu blended learning dla studentów studiów doktoranckich, który obejmuje najważniejsze zagadnienia z Academic English: przygotowanie notek biograficznych, abstraktów oraz udziału w dyskusji akademickiej czy prezentacji swojego przewodu doktorskiego.

Od trzech lat prowadzę także dedykowane autorskie kursy dla pracowników dydaktycznych i administracyjnych UEK, które pozwalają im podnosić kwalifikacje językowe potrzebne w miejscu pracy oraz w kontaktach z interesariuszami zewnętrznymi.

 srebro

mgr Monika Srebro

Nazywam się Monika Srebro, uczę języka angielskiego i komunikacji w biznesie. Ukończyłam Filologię Angielską w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe Psychologia w Biznesie w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uprawnienia do nauczania Business English zdobywałam w Wielkiej Brytanii (International House Institute, London), ostatnio w Stanach Zjednoczonych (University of Pennsylvania, Philadelphia), jestem też egzaminatorem Centrum Egzaminacyjnego Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (LCCI). Przygotowuję do egzaminów English for Business, głównie 2-go stopnia.

W mojej pracy najciekawsze jest to, że ciągle uczę się nowych rzeczy od moich studentów (ostatnio znaczenia skrótu YOLO:) Lubię też udowadniać osobom, które twierdzą, że nie mają zdolności do języków, że to nieprawda...

Interesuję się wykorzystaniem nowych technologii w nauczaniu języków obcych, czytam wszystko co się da o rozwoju świadomości i praktykuję medytację. Najlepiej odpoczywam w górach. Serdecznie zapraszam na swoje kursy!

K.Wisz

mgr Karolina Wisz

Jestem lektorką języka angielskiego w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Nauczanie jest realizacją mojej pasji do języka angielskiego, którą chętnie ‘zarażam’ moich studentów. 
Od paru lat prowadzę kursy LCCI English for Business level 3, które nie tylko przygotowują do egzaminu, ale również pomagają w zdobyciu wiedzy i rozwinięciu umiejętności, które ciężko nabyć gdzie indziej. Na moich zajęciach, oprócz ciężkiej pracy oczywiście :), liczy się przyjazna atmosfera i otwartość na potrzeby kursantów. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje oraz staram się prowadzić kursy tak by czas który słuchacze spędzają na zajęciach był wykorzystany w możliwie najbardziej efektywny sposób.


Zapraszam serdecznie na kurs wszystkich zainteresowanych zdobyciem certyfikatu LCCI EfB level 3 oraz osoby chcące odkryć tajniki skutecznej komunikacji w biznesie.

 B.Witek

mgr Bożena Witek

Nazywam się Bożena Witek, jestem lektorką języka angielskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończyłam Filologię Angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Staram się ciągle podwyższać swoje kwalifikacje w uczeniu języka angielskiego, szczególnie komunikacji w biznesie, ostatnio uczestnicząc w bardzo ciekawych zajęciach na University of Pennsylvania w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych.

Jestem już od wielu lat egzaminatorem Centrum Egzaminacyjnego Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (LCCI). Przygotowuję grupy do egzaminów English for Business level 3.
Lubię to co robię, lubię kontakt z ludźmi i praca ta daje mi dużo radości i satysfakcji.

W wolnych chwilach słucham muzyki i spotykam się ze znajomymi.

Zdjęcie PZ

mgr Piotr Zakrocki

I graduated from the English Department of the Jagiellonian University with an MA Degree in Teaching English. I also attended Mercyhurst College in Erie, USA where I obtained Advanced Certificate in Liberal Studies and Graduate Certificate in Organizational Leadership.

As a tutor of English I enjoy teaching various groups and levels. My professional interests include business English, international English exams, general ELT courses, academic English, and usage of multimedia in teaching.

Zielinska

mgr Lidia Zielińska

Promise little and do much

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jestem lektorką języka angielskiego na UEK w Krakowie (uczę na poziomach B2 i C1), prowadzę również kursy LCCI przygotowujące do egzaminu English for Business (stopień 3). Jestem też koordynatorem centrum LCCI przy naszej uczelni.

Oprócz dyplomu filologii angielskiej z UJ, uzyskałam dodatkowe kwalifikacje do uczenia języka angielskiego w biznesie. Posiadam Certificate in Teaching English for Business Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu, uzyskany w Wielkiej Brytanii. Jestem też bardzo zaangażowana we wprowadzanie nowych technologii do nauczania języków obcych.

Jeśli chcecie zapisać się na kurs do osoby, która lubi to co robi i ma bardzo pozytywny stosunek do studentów to dobrze traficie. Zapraszam szczególnie tych, którzy mają poczucie, że uzyskanie dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów może pomóc w zdobyciu upragnionej pracy w przyszłości, ale też i tych, którzy chcą się zwyczajnie podciągnąć w pisaniu listów, raportów i innych dokumentów biznesowych, jak też nauczyć różnych „sekretnych" technik prowadzących do zdania tego egzaminu.

W wolnym czasie (którego niestety zawsze mam za mało) lubię chodzić (jak najwyżej) po polskich i słowackich Tatrach, lubię też wymyślać nowe, interesujące potrawy i zapraszać przyjaciół na wspólne biesiady.

lidia zielinska metodyka zdalnego nauczanialidia zielinska e nauczyciel

Język niemiecki

 

mgr Beata Budzyńska

 agnieszka kadziolka-zareba 1

mgr Agnieszka Kądziołka-Zaręba

Die Grenzen meiner Sprache bedeuten die Grenzen meiner Welt.

Ludwig Wittgenstein, Philosoph

Durch Fremdsprachenlernen eröffnen wir uns weitere Welten.

Zwar ist Deutsch für viele nicht die schönste Sprache der Welt, aber aus polnischer Perspektive eine der nützlichsten im Beruf.

Ich möchte Ihnen Deutsch als wichtiges Mittel für Ihre Karriere- und Berufschance beibringen. Seit vielen Jahren führe ich Kurse und prüfe Studenten in Wirtschaftsdeutsch und Deutsch im Beruf (Niveau A2 bis C1).

Der höchste Preis und die beste Belohnung ist für mich eine gut bestandene Prüfung meiner StudentInnen und die Nachricht: „Dank dem Zertifikat Deutsch habe ich die Arbeit bekommen".

Ich freue mich auf Sie und versichere Ihnen, nur Praktisches, Interessantes und Nüzliches zu vermitteln.

 DSC03609 1

mgr Maria Sroka-Ozimek

Jestem lektorką języka niemieckiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, uczę na poziomach A1-B2+Beruf.

Ukończyłam filologię germańską, a potem podniosłam swoje kwalifikacje studiując Deutsch als Fremdsprachenphilologie na Uniwersytecie w Heidelbergu. Jestem również tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego na liście Ministerstwa Sprawiedliwości i egzaminatorem Centrum Egzaminacyjnego TELC.

Przygotowuję studentów do egzaminów B1, B2+ Beruf. Lubię to co robię, ciągle uczę się nowych rzeczy i często odwołuję się do wielu zaskakujących, ciekawych zależności i powiązań języka niemieckiego z językiem polskim, a tym samym chcę przekonać moich studentów jak bliski jest nam ten język.

W wolnym czasie lubię odwiedzać ciekawe miejsca, a szczególnie wędrówki górskie.

 zdjciep.Szafarowicz

mgr Adriana Szafarowicz

Jestem absolwentką Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowałam również jeden semestr w Dreźnie oraz jako stypendystka Fundacji im. Heinricha Bölla dwa semestry w Hanowerze.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym pracuję od ponad 20 lat. Prowadzę zajęcia na wszystkich poziomach, zarówno z języka ogólnego jak i biznesowego.

Moich studentów uczę przede wszystkim mówić, staram się również przekazać im wiedzę o kulturze krajów niemieckojęzycznych.

Moją pasją są podróże i wędrówki górskie.

 

Język francuski

IMG 0360 1

mgr Zbigniew Wolski

Wielu moich studentów mówi mi, że dzieki znajomości języka francuskiego udało im się zdobyć lepszą pracę. To wielka satysfakcja, że nasz wspólny wysilek nie poszedł na marne. Widzę wtedy sens tego czym zajmuję się już ponad 20 lat.

Uczcie się języków, zdawajcie egzaminy miedzynarodowe, zawsze się Wam to przyda!

Im rzadszy język, tym lepiej. Teraz już każdy zna angielski, a co drugi hiszpański.

KORCZOWSKA-RASZYK 1

mgr Beata Korczowska-Raszyk

Od wielu lat czerpię ogromną radość z dzielenia się pięknem języka francuskiego z niezliczoną rzeszą studentów, których na przestrzeni ponad dwudziestu lat  pracy miałam przyjemność poznać na swoich lektoratach oraz kursach. 

Wielu z nich szybko doceniło przywilej znajomości języka francuskiego tak w życiu prywatnym (podróże, niezwykłe kontakty z frankofonami z różnych zakątków świata) jak i zawodowym.

Znajomość języka francuskiego jest dzisiaj czynnikiem wyróżniającym CV kandydata na rynku pracy i tym samym ułatwia znalezienie atrakcyjnego zajęcia tak w Polsce jak i poza jej granicami – wielu z moich aktualnych oraz byłych studentów, absolwentów UEK skorzystało i nieustannie korzysta z tej szansy. To dla mnie najwspanialsza motywacja do pracy, źródło satysfakcji i niewyczerpanej energii.

Zapraszam wszystkie osoby pragnące czerpać przyjemność i wymierne korzyści ze znajomości języka francuskiego na kontynuację nauki na wszystkich poziomach oraz na kursy specjalistyczne Paryskiej Izby Przemysłowo - Handlowej (CCIP).

Język włoski

 a.borkowska

mgr Agata Borkowska

Z włoszczyzną za pan brat!

Ukończyłam Filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim i Studium Pedagogiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Jestem lektorem języka włoskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie,

tłumaczem przysięgłym wpisanym na listę Ministerstwa Sprawiedliwości,

egzaminatorem Telc italiano A1-A2 i B1-B2.

Z ogromną przyjemnością zapraszam na kursy della Dolce Lingua!

 

 Matura  

mgr Anna Matura

Jestem lektorem języka włoskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Chociaż z wykształcenia jestem romanistką (filologia romańska UJ), od kilkunastu już lat uczę „italiano con amore". Jestem również egzaminatorem TELC A1/A2.

Z radością nie tylko sprawię, że w szybkim czasie zaczniecie władać najbardziej melodyjnym i romantycznym językiem świata, ale zarażę Was miłością do Włoch, kultury tego kraju i ludzi.

Chętnych do zdobycia certyfikatów przygotuję do egzaminu TELC lub CELI.

W wolnym czasie czytam (ostatnio wciąż literaturę związaną z historią Rzymu), staram się pogłębiać znajomość języków obcych (moja pasja) oraz uprawiam sporty (aerobik, rolki, pływanie i narty).

Język hiszpański

JPytka 1                                                            

mgr Jakub Pytka

¡Hola! ¿Qué tal?

Jestem lektorem języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, uczę języka ogólnego oraz biznesowego.
Jestem absolwentem filologii hiszpańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystą Universitat Oberta de Catalunya, egzaminatorem TELC A1/A2 i DELE A1/A2.
Na moich zajęciach poznasz nie tylko nowe słownictwo oraz wyrażenia, zaprzyjaźnisz się z gramatyką hiszpańską, ale i zarazisz się kulturą Hiszpanii.

Moją drugą wielką pasją jest muzyka.


¡Nos vemos en clase! ¡Nos lo pasaremos bomba!

Quest Seweryn 2 

mgr Małgorzata Seweryn

Hiszpański jest piękny, przydatny i naprawdę nietrudny!


Gorąco wszystkich zachęcam do uczestnictwa w Kursach Językowych Quest i nauki właśnie tego języka. Będzie mi niezmiernie miło zobaczyć znów wszystkich tych, których miałam już przyjemność uczyć oraz tych, z którymi jeszcze się nie znamy.

Ukończyłam studia na Filologii Hiszpańskiej UJ oraz na Uniwersytecie w Salamance (specjalność pedagogiczna), jestem też egzaminatorem TELC, DELE oraz tłumaczem przysięgłym j. hiszpańskiego.

Dłuższe pobyty w Hiszpanii (roczne studia w Salamance, półroczna praca na Expo'92 w Sewilli, stypendia przyznane przez Universidad Menéndez y Pelayo oraz Generalitat de Catalunya) pozwoliły mi bliżej poznać ten kraj, jego język i kulturę.

Nasze wspólne zajęcia będą doskonałą okazją, aby hiszpański klimat i temperament stały się bliskie nam wszystkim.

profil p. Gaweda

mgr Agnieszka Gawęda

Ukończyłam Filologię Hiszpańską na Uniwersytecie Jagiellońskim, jestem egzaminatorem TELC i DELE oraz tłumaczem przysięgłym. Zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym prowadzę od 20 lat. 

Fascynuje mnie praca ze studentami i możliwość przekazywania im wiedzy nie tylko o języku, ale także o kulturze i tradycji wszystkich krajów hiszpańskojęzycznych. Moi studenci są dla mnie wielką inspiracją, a każde z nimi spotkanie ogromną motywacją do doskonalenia swojego warsztatu.

Uwielbiam morze, czytanie i odkrywanie przepięknej Polski w towarzystwie najbliższych.

Serdecznie zapraszam na kurs A2 dedykowany osobom, które ukończyły naukę hiszpańskiego na studiach I stopnia.

Język rosyjski

20140625141138044 0001

mgr Julia Klapa

Jestem lektorem języka rosyjskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczę na poziomach A1, A2 i B2, prowadzę zajęcia zarówno z języka ogólnego - na początkowych poziomach nauki, jak i z języka rosyjskiego w biznesie, na poziomie B2.

Serdecznie zapraszam do udziału w kursach!

 akrowka 1

mgr Agata Krówka

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Pracuję jako lektor języka rosyjskiego w Centrum Językowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (poziomy: A1, A2, B1, B2).
Przeglądając oferty pracy widzimy, że coraz więcej pracodawców poszukuje pracowników ze znajomością języka rosyjskiego.
Jestem osobą, która z pasją podchodzi do swojej pracy. Na zajęciach staram się, aby zawsze panowała dobra atmosfera, która sprzyja uczeniu się.
Korzystam z nowych technologii do nauczania języków obcych.

Zapraszam na moje kursy!

MISJA

Zapewniamy Wam praktyczną edukację językową na najwyższym światowym poziomie przygotowując do międzynarodowych egzaminów certyfikowanych i potwierdzających Wasz poziom znajomości języka obcego.

Stwarzanie warunków do nauczania i uczenia się języków obcych dla celów akademickich i zawodowych, promujących wielojęzyczność i międzykulturowość oraz umożliwiających absolwentom przyszłe zatrudnienie, mobilność zawodową i kontynuowanie samokształcenia przez całe życie.

CELE

Kursy przygotują Cię do egzaminu certyfikującego (LCCI, Cambridge, GO AHEAD with your English, TELC Deutsch, START Deutsch, DFP), na każdym z możliwych poziomów (w zależności od rodzaju kursu).

Każdy kurs LCCI zakończony jest egzaminem próbnym – mock exam.

Zdawalność egzaminu próbnego jest na poziomie blisko 90%.

Kursy językowe trwają 30-40 godzin lekcyjnych w zależności od rodzaju kursu.