TOEIC (Kod: a_ar01)

Prowadzący:

Agata Romańska

Czas trwania kursu: 30 godzin lekcyjnych

Termin: środy - 18:30 - 20:00

Opis:

Kurs skierowany jest do wszystkich chcących posiadać certyfikat znajomości języka angielskiego w środowisku pracy. Jego celem jest egzamin TOEIC (Test of English for International Communication), bardzo popularny na całym świecie egzamin, poświadczający znajomość języka angielskiego w środowisku pracy. Nie sprawdza on ogólnej znajomości języka angielskiego, ale umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zawodowych.

TOEIC (Test of English for International Communication) jest standaryzowanym egzaminem z języka angielskiego skierowanym do profesjonalistów i firm. TOEIC to właściwie dwa oddzielne egzaminy, jeden sprawdzający receptywną sprawność w języku angielskim (słuchanie i czytanie) i drugi sprawdzający produktywną sprawność w języku angielskim (mówienie i pisanie).
Studenci mogą zdecydować się na przystąpienie do obu egzaminów TOEIC lub tylko do jednego z nich, w zależności od potrzeb. Struktura każdego z tych dwóch egzaminów jest unikalna, a punktacja również jest inna.
W przeciwieństwie do egzaminów Cambridge, gdzie zdaje się odrębny egzamin na każdym poziomie zaawansowania, egzamin TOEIC jest jeden. Do tego samego egzaminu podchodzi więc zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana. To uzyskany wynik pokaże, czy poziom angielskiego to raczej A1, czy też może C1.

Zakres:

Egzamin składa się z dwóch modułów: Listening & Reading oraz Speaking & Writing. Zazwyczaj pracodawcom wystarcza moduł Listening & Reading, ale czasami mogą wymagać od kandydata także drugiego modułu.

Listening & Reading składa się z dwóch części:

 1. Część Listening to 100 pytań wielokrotnego wyboru. Trwa 45 minut i można uzyskać za nią 495 punktów.
 2. Część Reading to także 100 pytań wielokrotnego wyboru. Trwa 75 minut i także można za nią zdobyć 495 punktów.
Speaking & Writing zdaje się w całości na komputerze, w specjalnie przystosowanym laboratorium językowym. I także składa się z dwóch części:
 1. Część Speaking to 11 pytań, z których możesz w sumie uzyskać 200 punktów. Ta część trwa 20 minut.
 2. Część Writing to 8 zadań, z których również możesz uzyskać 200 punktów. Ta część trwa 60 minut.

Cele:

Certyfikat TOEIC jest potwierdzeniem znajomości języka biznesowego, gdyż został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie świata biznesu na rzetelny i obiektywny test znajomości języka angielskiego w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku. TOEIC jest zatem egzaminem skupionym na testowaniu biegłości posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych. Jego głównym celem jest weryfikacja i certyfikacja zaawansowania języka angielskiego.Rezultaty (wyrażone przez mierniki i wskaźniki realizacji): Po skończonym kursie istnieje możliwość zdawania egzaminu TOEIC w jednym z centrów egzaminacyjnych w Polsce. Po ukończeniu kursu przystępujący do egzaminu kandydaci powinni umieć:

 • Praktycznie używać języka w kontekście pracy 
 • Rozróżniać 4 różne akcenty w części Listening (kanadyjski, brytyjski, amerykański i australijski) 
 • Rozumieć słownictwo w kontekście pracy 
 • Łączyć fakty i informacje w języku obcym

Egzamin jest organizowany przez ETS (Educational Testing Service) i na karcie wyników widnieje informacja o ważności certyfikatu. Jest on ważny dwa lata. Według ETS po upływie tego czasu, poziom zaawansowania może się znacząco zmienić i wówczas taki dokument nie jest odzwierciedleniem naszych umiejętności językowych.

Wyniki egzaminu TOEIC odnoszą się do poziomów Rady Europy następująco:

 • Poziom A1 = 10 - 335 punktów
 • Poziom A2 = 340 - 475 punktów
 • Poziom B1 = 480 - 615 punktów
 • Poziom B2 = 620 - 800 punktów
 • Poziom C1 = 805 - 940 punktów
 • Poziom C2 = 945 - 990 punktów
Stara cena: 899 PLN
Cena: 799 PLN
Dostępna ilość miejsc: 11
Ilość:
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support

MISJA

Zapewniamy Wam praktyczną edukację językową na najwyższym światowym poziomie przygotowując do międzynarodowych egzaminów certyfikowanych i potwierdzających Wasz poziom znajomości języka obcego.

Stwarzanie warunków do nauczania i uczenia się języków obcych dla celów akademickich i zawodowych, promujących wielojęzyczność i międzykulturowość oraz umożliwiających absolwentom przyszłe zatrudnienie, mobilność zawodową i kontynuowanie samokształcenia przez całe życie.

CELE

Kursy przygotują Cię do egzaminu certyfikującego (LCCI, Cambridge, GO AHEAD with your English, TELC Deutsch, START Deutsch, DFP), na każdym z możliwych poziomów (w zależności od rodzaju kursu).

Każdy kurs LCCI zakończony jest egzaminem próbnym – mock exam.

Zdawalność egzaminu próbnego jest na poziomie blisko 90%.

Kursy językowe trwają 30-40 godzin lekcyjnych w zależności od rodzaju kursu.